ozviyat  sharayet  faq

تعداد بنفشه های خود را محدود کنيد

 

يکي از بزرگترين اشتباهاتي که علاقمندان  بنفشه آفریقایی (غير حرفه ای) که فضا و وقت کافی ندارند مرتکب مي شوند اين است که تعداد بنفشه های خود را زياد مي کنند.  ابتدا از تعداد معدودی شروع کنید . وسوسه نشويد که آن ها را افزايش دهيد. بگذاريد که تعداد گلدان های بنفشه متناسب با فضا باشند .بهتر است تا دو سه سال به داشتن 4-5 گلدان بنفشه بسنده کنید.

 

photo 2015 08 19 02 35 13 Copy

 

پس از بدست آوردن تجربه کافی ، می توانید تعداد بنفشه های خود را تا حد 50-60 گلدان افزایش دهید . نگه داری این تعداد بنفشه وقت زیادی از شما نمی گیرد ولی می بایست به موقع به نیاز های آن ها پاسخ دهید. پرورش دهنده کیفی باشید البته در آینده پرورش دهنده کمی هم خواهید شد.

 

08 saintpaulia.3 668x400x80xX

 

بهتر است هر گلدان را در زیر گلدانی جدا گانه ای قرار دهید تا این که چند گلدان را در یک سینی بگذارید . حسن این کار این است که برگ های گلدان های مجاور همدیگر را لمس نمی کنند و شما می توانید با فاصله مناسب از یکدیگر آن ها را قرار دهید و این امر کمک به ایجاد تقارن در گیاهتان می کند و دست شما برای پیدا کردن جای مناسب باز تر است. به علاوه، اگر یکی از گیاهان دچار آفت شد این فاصله مانع انتقال آفت به گیاه مجاور می شود و جابجا کردن یک زیر گلدانی راحت تر از یک سینی حاوی چند گلدان است .

 

tea set mini violet lg2